Sallatë me spinaq

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka 31 Gusht, 2018 22:50

Sallatë me spinaq

Përbërësit:

1 kg spinaq
1 gotë çaji vaj vegjetal
2 lugë miell
1 tas jogurt
2 copa hudhër
1 lugë majonez

Përgatitja:

Spinaqin e pastroni mirë, pastaj e fërgoni në tenxhere.

İa shtoni 2 lugë miell dhe e përzieni vazhdimishtë, ia shtoni kripën.

Pas fërgimit të nevojshëm e ulni pak temperaturën dhe ia shtoni jogurtin, hudhrën, majonezin.

Sallatën e përgatitur e derdhni në enën për shërbim dhe përmbi ia vendosni specat e fërguar.

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka 31 Gusht, 2018 22:50