Sallatë proteinash me qiqra dhe misër, e gatshme për pesë minuta

Sallatë proteinash me qiqra dhe misër, e gatshme për pesë minuta

Përbërësit:

1 filxhan qiqra;
– ½ filxhan kinoe;
– ½ filxhan misër të zier;
– 12 filxhan bizele të zier;
– 3 lugë vaj ulliri,
– disa fletë nenexhiku;
– 1 domate;
– kripë;
– piper;
– pak temjan të tharë;
– pak lëng limoni.

Përgatitja:

Përgatitja është shumë e thjeshtë.

E gjitha që duhet të bëni është që të gjithë përbërësit t’i qitni në tepsi, t’i përzieni dhe racioni juaj është i gatshëm.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 20 Nëntor, 2019 22:37

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.