Santos: E papranueshme

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 25 Nëntor, 2022 11:36

Santos: E papranueshme

Portugalia e nisi me fitore Botërorin, pasi mundi 3-2 Ganën. Potugezët nuk e patën shumë të lehtë, ndërkohë që trajneri Fernando Santos ka rezerva për mënyrën sesi skuadra e tij i pësoi golat.

Në analizën e tij pas ndeshjes, Santos fillimisht deklaroi: “Rezultati 3-2 nuk ka kuptim. Pjesën e parë rivali Gana ishte shumë e organizuar, pasi luante në bllok dhe ishin të shkurtër në fushë,

Ata nuk na rrezikuan pjesën e parë, por ne duhet ta hidhnim topin në hapësirat boshe dhe nuk e bëmë. Pas 20 minutave të para ndryshuam”.

Santos vijoi me deklaratën e tij, duke shtuar: “Pjesa e dytë ishte më e mirë, arritën të shënonim tre gola ne portën e Ganës. Më pas pësuam dy gola nga hiçi, çka është e papranueshme”.

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 25 Nëntor, 2022 11:36

01
Dhj
Sonte në “Rruga drejt”, në Alsat M, në studio me gazetarën Fatlume Dervishi, në pjesën...
01
Dhj
Të gjitha kontrollet kryhen pas raportimeve për bomba dhe përfundimisht konfirmohet konstatimi ynë fillestar –...
01
Dhj
Opozita nuk duhet të kushtëzoj ndryshimet kushtetuese në situate kur vendi ndodhet para sfidave të...