Saul i frustruar me situatën e tij tek Chelsea

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 22:23

Saul i frustruar me situatën e tij tek Chelsea

Mesfushori i huazuar po ngopet gjithnjë e më shumë nga mungesa e kohës së lojës që nga nënshkrimi në ditën e fundit të transferimit të verës.

Saul, 26 vjeç, u soll nga Tuchel për të përdorur përvojën e tij në shtytjen për tituj të mëdhenj vendas dhe evropianë këtë sezon.

Ylli i Atletico Madrid doli nga loja në pjesën e parë në një debutim zhgënjyes në një fitore 3-0 ndaj Aston Villa më 11 shtator.

Më pas ai u ul në pankinë për pesë ndeshjet e ardhshme të ligës para se të merrte dy minuta në Newcastle dy javë më parë.

Që atëherë ai ka qëndruar i lënë anash ndërsa Chelsea lufton për të qëndruar në krye të tabelës.

Saul ka parë veprime në Kupën Carabao, por ndërsa lojtari dhe familja e tij janë të lumtur në jetën në Londër, mesfushori është i dëshpëruar që t’i jepet më shumë mundësi për të vazhduar përshtatjen e tij në futbollin anglez.

Një burim spanjoll i tha ‘SunSport’: “Kjo nuk është aspak ajo që priste Sauli. Ai nuk është budalla dhe nuk mendon se duhet të luajë në çdo ndeshje, ai e di se mund të duhet kohë për t’u mësuar me futbollin anglez.

“Por kur ai vështirë se luan në Premier Ligë, si mund të përshtatet? Ai ka ardhur nga një klub i madh dhe ka luajtur në ndeshje të mëdha më parë. Ai dëshiron të tregojë se mund ta përballojë atë.

“Ai nuk është i zemëruar, është i lumtur në Londër, ashtu si edhe e dashura e tij. Ata janë të vendosur të shohin lëvizjen.

“Por ai do të dëshironte mundësinë për të luajtur pak më shumë. Të qenit kaq shumë në stol ka ardhur si një surprizë”.

Saul ka humbur vendin e tij në skuadrën e Spanjës dhe do të përdorë këtë pushim ndërkombëtar për të provuar të bindë Tuchelin se ai vlen më shumë për një shfaqje.

Ai do të stërvitet në bazën e klubit në Surrey, ndërsa shumë nga shokët e tij të skuadrës janë larg duke luajtur për vendet e tyre në raundin e fundit të kualifikimeve të Kupës së Botës.

Ross Barkley, të cilit nuk iu caktua fillimisht një numër skuadre në gusht, është i preferuar para tij.

Barkley-t iu dorëzua starti i tij i parë në Premier Ligë që nga korriku i vitit të kaluar për barazimin 1-1 të së shtunës në shtëpi ndaj Burnley-t, ndërsa Saul qëndroi jashtë.

Duke pasur kufizime të mëdha në minuta të luajtura, Saul duket se do të rikthehet në Atletico dhe Chelsea nuk do të aktivizojë klauzolën e tij të blerjes në mënyrë të përhershme që e ka për një çmim rreth 40 milion funte. /Lajmi.net

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 22:23
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.