Scholes poston dhe heq menjëherë mesazhin për Cristianon

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 23 Nëntor, 2022 11:18

Scholes poston dhe heq menjëherë mesazhin për Cristianon

Paul Scholes, legjenda e Manchester United, nxitoi të reagonte në rrjetet sociale pas zyrtarizimit të largimit të Cristiano Ronaldos nga klubi legjendar anglez.

“Mission accomplished … shit” (Mision i kryer… m*t) shkruhej në historinë e Scholes në Instagram, të cilat i fshiu menjëherë.

Me këtë mesazh, Scholes pozicionohet në mesin e ish-lojtarëve të Manchester United që janë kritikë ndaj Cristiano Ronaldos së bashku me ish-shokët e tij të skuadrës, Wayne Rooney dhe Gary Neville.

Roy Keane dhe Rio Ferdinand janë të vetmit mite të “Djajve të Kuq” që i kanë dalë nëmbrojtje portugezit.

Paul Scholes dhe Cristiano Ronaldo kanë luajtur të bashkë në “Old Trafford” midis viteve 2003 dhe 2009,

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 23 Nëntor, 2022 11:18

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...