Sejdiu: E rrëzuam BDI-në në Zhelinë, tani është radha ta rrëzojmë edhe nga Qeveria

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Nëntor, 2021 15:51

Sejdiu: E rrëzuam BDI-në në Zhelinë, tani është radha ta rrëzojmë edhe nga Qeveria

Kandidati i Lëvizjes Besa për kryetar të Komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu është deklaruar rreth shumicës së re parlamentare përmes rrjeteve sociale.. Sejdiu thotë se do ta rrëzojnë Bashkimin Demokratik për Integrim nga Qeveria.

“E rrëzuam BDI-në në Zhelinë, tani është radha ta rrëzojmë edhe nga Qeveria”, shkruan Sejdiu.

Ndryshe, vendimi i KSHZ-së për të pranuar kërkesën e BDI-së për rivotim në vendvotimin 2107 në Zhelinë ka vënë në pikëpyetje shumicën parlamentare, derisa Lëvizja Besa shqyrton mundësinë për ta lëshuar shumicën parlamentare.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Nëntor, 2021 15:51
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.