Sela: Zaev do ta largojë Remenskin, kurse Osmanin e ka zv.kryeministër

Sela: Zaev do ta largojë Remenskin, kurse Osmanin e ka zv.kryeministër

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela në intervistën e sontme në TV 24 thotë se kryeministri Zoran Zaev është kontradiktor me njoftimin e sotëm se e largon Frosina Remenskin për shkak të dyshimeve për përfshirje në “Reket”, kurse Bujar Osmanin i cili është i dyshuar në rastin “Pacienti” e ka zv.kryeministër, përcjell FAKA.

“Osmani është gjithashtu një i dyshuar, ai është i dyshuar për korrupsion për 400,000 eurove. Më duket se me njoftimin e sotëm të Remenski, Zaev dëshiron vetëm të joshë publikun. Rasti “Reket” ka simbolikë. Nuk po them që Osmani është i përfshirë direkt në këtë raketë. Simbolika e “Reket” është një simbol i zhgënjimit me dështimin e sistemit juridik. Për dijeninë time, PSP dhe Katica Janeva e kanë mbrojtur Osmanin që të mos përgjigjet në çështjen “Pacienti””, thotë Sela. FLAKA

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 9 Tetor, 2019 21:09

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.