Selena Gomez zbulon se vuan nga çrregullimi bipolar

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka April 6, 2020 22:54

Selena Gomez zbulon se vuan nga çrregullimi bipolar

Selena Gomez në një video lidhje me Miley Cyrus në Instagram ka bërë një zbulim personal.

Gjatë episodit të “Bright Minded”, Gomez foli për shëndetin e saj mendon, duke rrëfyer se ishte diagnostikuar me çrregullimin bipolar disa muaj më parë.

“Kohët e fundit, unë shkova në një nga spitalet më të mira mendore në botë, por patjetër në Amerikë, Spitali McLean. Diskutova që, pas vitesh duke kaluar shumë gjëra të ndryshme, kuptova që isha bipolare”, shpjegoi ylli i pop-it gjatë seancës së pasdites.

“Kështu që kur të mësoj më shumë informacione, në të vërtetë më ndihmon. Nuk më frikëson pasi ta njoh. Mendoj se njerëzit frikësohen nga kjo”.

Gomez vazhdoi të rrëfejë se është përpjekur të mendojë për familjen e saj kur adreson temën.

“Unë e kam parë atë dhe kam parë disa nga ato në familjen time, ku më pëlqen,” Çfarë po ndodh? “Unë jam nga Teksasi. Nuk është që flasim për shëndetin mendor. Ju duhet të dukeni mirë, dhe pastaj unë shoh zemërimin e ngritur tek adoleshentët dhe të rriturit e rinj, sepse ata duan kaq shumë”, vazhdoi ajo.

“Ndihem si, kur më në fund thashë ato që do të thoja, doja të dija gjithçka për të dhe kjo e largoi frikën”.

Shkoni më poshtë për të parë paraqitjen e Gomez në Bright Minded plotësisht!

 

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka April 6, 2020 22:54