Serbia shpëton me vetëm dy gola nga Brazili

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 24 Nëntor, 2022 22:10

Serbia shpëton me vetëm dy gola nga Brazili

Brazili e ka nisur me fitore Botërorin “Katar 2022”, duke e mposhtur Serbinë.

Brazili shënoi fitore me rezultat 2:0 për ta marrë kryesimin e Grupit me 3 pikë aq sa ka edhe Zvicra, derisa më zero pikë janë Kameruni dhe Serbia në fundin e tabelës.

Richarlison ishte hero në këtë sfidë duke shënuar dy gola për t’i dhënë fitoren e parë skuadrës së Neymarit në ndeshjen e parë të Botërori.

Brazili ishte skuadër dukshëm më e mirë dhe pati shumë raste për shënim, sidomos në pjesën e dytë, dhe Serbia ishte me fat që nuk pësoi më thellë.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 24 Nëntor, 2022 22:10

01
Dhj
Sonte në “Rruga drejt”, në Alsat M, në studio me gazetarën Fatlume Dervishi, në pjesën...
01
Dhj
Të gjitha kontrollet kryhen pas raportimeve për bomba dhe përfundimisht konfirmohet konstatimi ynë fillestar –...
01
Dhj
Opozita nuk duhet të kushtëzoj ndryshimet kushtetuese në situate kur vendi ndodhet para sfidave të...