Seria elektrike e Audi

Desk
By Desk 22 Prill, 2019 22:51

Seria elektrike e Audi

Modeli i parë E-tron, i cili u zbulua kohët e fundit, është vetëm fillimi i elektrizimit të Audi.

Vitin e ardhshëm, prodhuesi gjerman do të prezantojë coupe luksoz E-tron GT me katër dyer dhe kompakt SUV Q4 e-tron.

Në të njëjtën arkitekturë dhe me komponentët e baterisë, A5 e-tron do të arrijë në fund të vitit 2020.

Coupes me katër dyer të mesme do të ofrohen me dy motorë elektrikë me një fuqi të përgjithshme prej 306 kuaj fuqi dhe një kapacitet baterie prej 82 kWh.

Kjo do t’i lejojë një autonomi prej 500 km sipas standardeve të reja WLTP, dhe do të duhet gjysmë ore për të mbushur baterinë deri në 80% të kapacitetit.

Desk
By Desk 22 Prill, 2019 22:51