Sërish tërmet në Maqedoninë e Veriut

Desk
By Desk May 27, 2019 09:20

Sërish tërmet në Maqedoninë e Veriut

Rrjeti sizmologjik telemetrisë i Republikës së Maqedonisë së Veriut, ka regjistruar një tërmet dje në orën 03 dhe 51 minuta, epiqendra e të cilit ishte 13 km në veriperëndim të Pehçevës, përcjell Portalb.mk.

Sipas shkallës së Rihterit  tërmeti ishte 2.3 shkallë, dhe u ndje nga banorët e Pehçevës, Berovës dhe rrethinës me intensitet të gradës III sipas shkallës makroizmike evropiane.

Desk
By Desk May 27, 2019 09:20