Sërisht borë, priteni nga java e ardhshme

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka April 11, 2020 22:39

Sërisht borë, priteni nga java e ardhshme

Nga Drejtoria Hidrometeorologjike njoftoi se javën e ardhshme është e mundur që të ketë reshje dëbore në vendet më të larta, përcjell FLAKA.

Nën ndikimin e një valë të lagësht të martën do të jetë me vranësira me shi, sidomos pasdite dhe mbrëmje.

Gjatë natës të Mërkurën, do të ketë kushte për reshje dëbore në male dhe në disa vende më të larta.

Do të jetë kryesisht e thatë të Mërkurën, por me erë freskuese.

Në fillim të muajit prill pati reshje dëbore në Maqedoni. FLAKA

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka April 11, 2020 22:39