Shkruan Arben Zeqiri: Bretkoca e zvarranikë, e patë çështë lider?

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 21 Gusht, 2022 23:25

Shkruan Arben Zeqiri: Bretkoca e zvarranikë, e patë çështë lider?

Shkruan: Arben Zeqiri

Këtu shifen liderët e vërtetë, kur idealin, partinë dhe shqiptarët i vendosin para vetes. Nuk €urointegrohet në asnjë kombinatorikë regjimi për interesa personale.

Sa i “mirë” do të ishte po ta kishte futur Aleancën në Qeveri vitin e kaluar dhe do të na “rahatonte” me nga një post, do ta donim më shumë, e ndoshta edhe këshilltarë do të fitonim në Tetovë, madje shumë, jo një si ata që krekosen sot si bretkoca kur kcen nga tenxherja. Por ai s’deshi të na turpërojë, as të na shes, as të na kontrabandojë për karierën e tij, siç bënë ca kryetarë të tjerë gjatë historisë së pluralizmit, e siç bëjnë disa edhe sot duke u krenuar përkrah atyre që deri dje i shanin e bënin se gjoja i luftonin.
Tani do të mburren me burrërinë e Selës duke e shpërfaqur në forma të ndryshme. Normale, sepse ata njohin vetëm poste dhe jo dinjitet e sakrificë, ata njohin vetëm €urointegrimet, janë lakmitarë e zvarranikë.

A do ta ketë Aleanca për Shqiptarët lehtë? Jo!

Por, Ziadin Sela do të jetë aty për t’ë ndihmuar edhe këtë ta tejkalojmë. Tani edhe më fuqishëm, me kryetarin e ri që në krah e shpinë do ta ketë Ziadin Selën.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 21 Gusht, 2022 23:25
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.