Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë sot zgjedh kryetarin e ri

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Dhjetor, 2022 13:29

Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë sot zgjedh kryetarin e ri

Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë (SHGM) sot do të mbajë mbledhjen e rregullt vjetore zgjedhore në të cilën do të zgjidhet kryetari i ri, si dhe anëtarët e Bordit Drejtues, Këshillit Mbikëqyrës dhe Gjykatës së Nderit.

Për pozitën e kryetarit të SHGM-së, përveç presidentit aktual Mlladen Çadikovski (TV 24), kandidatura kanë paraqitur edhe Marjan Nikolovski (Sitel) dhe Filjana Koka (MTV).

Janë 24 kandidatë për anëtarë të Bordit Drejtues, nëntë për anëtarë të Këshillit Mbikëqyrës dhe 11 për anëtarë të Këshillit të Nderit.

SHGM është shoqatë e gazetarëve profesionistë e themeluar më 17 shkurt 1946 në Shkup.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Dhjetor, 2022 13:29
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.