Shpërndanë lajme të rreme për Erdogan, ndiqen penalisht 30 persona

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 21:49

Shpërndanë lajme të rreme për Erdogan, ndiqen penalisht 30 persona

Tridhjetë persona do të ndiqen penalisht për postimin e mesazheve “të rreme dhe të pabaza” në lidhje me shëndetin e presidentit Recep Tayyip Erdogan, sipas autoriteteve turke.

“U konstatua se hashtag-u #dead u publikua në rrjetin social Twitter, me referenca për presidentin tonë”, thuhet në njoftimin e Drejtorisë së Përgjithshme të Sigurisë.

“Nën hashtag-un e mësipërm janë identifikuar 30 persona dhe ndaj tyre kanë filluar procedurat e nevojshme”. Megjithatë, në Turqi përflitet vazhdimisht për gjendjen shëndetësore e 67-vjeçarit Erdogan, i cili ka dy dekada në pushtet.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 21:49

28
Nën
Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka lëshuar urimin e tij për 28 néntorë. Në urimin...
28
Nën
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka lëshuar urim me rastin e Ditës...
27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...