Shqipëri, 32 mjekë e infermierë të prekur nga COVID-19

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka March 30, 2020 19:44

Shqipëri, 32 mjekë e infermierë të prekur nga COVID-19

Janë plot 32 mjekë dhe infermierë të prekur nga COVID-19, nga këta 8 janë të shëruar.

E deklaroi drejtoresha e ISHP-se, Albana Fico: Janë 32 mjekë dhe infermierë që kanë rezultuar pozitivë, lajmi i mirë është që 8 prej tyre janë të shëruar, ndërkohë vijohet me monitorimin e pjesës tjetër.”

Ndërkohë ministria e Shëndetësisë në një deklaratë për mediat tha se janë 11 raste të reja, ndërsa në total janë 223 persona të infektuar me koronavirus.

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka March 30, 2020 19:44