Shqipëria në Ligën e Kombeve, ja cilët lojtarë kanë luajtur më shumë ndeshje

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 8 Shkurt, 2024 14:23

Shqipëria në Ligën e Kombeve, ja cilët lojtarë kanë luajtur më shumë ndeshje

Ky do të jetë edicioni i katërt i Ligës së Kombeve, teksa sot do të hidhet edhe shorti për grupet që do të ndahen sipas ligës që marrin pjesë.

Kombëtarja shqiptare është e vendosur në Ligën B të këtij kompeticioni. Sa u përket lojtarëve kuqezinj që kanë luajtur më shumë ndeshje në Ligën e Kombeve, kemi këtë renditje. Berat Gjimshiti dhe Frederik Veseli renditen të parët, me nga 12 ndeshje.

Pas tyre vjen Elseid Hysaj që ka marrë pjesë në 10 ndeshje, ndërkohë më poshtë është Bekim Balaj që është aktivizuar në 9 të tilla dhe Amir Abrashi, me po të njëjtën numër paraqitjesh. Ndeshjet e këtij edicioni do të luhen nga shtatori deri në nëntor.

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 8 Shkurt, 2024 14:23

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare