Shtetasi i Turqisë kishte hapur ordinancë për mjeksi alternartive ilegalisht në Gostivar

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Qershor, 2023 12:55

Shtetasi i Turqisë kishte hapur ordinancë për mjeksi alternartive ilegalisht në Gostivar

Më datë 08.06.2023, në Vrapçishtë të Gostivarit, zyrtarët policorë të DPB-Gostivar kanë privuar nga liria personin M.Ç.(33) nga Republika e Turqisë.

Gjatë bastisjes së kryer në një shtëpi në bashkëpunim me Inspektoriatin Shtetëror Sanitar Shëndetësor, të cilin ai e përdorte si ordinancë për mjeksi alternartive, të kryer me vendim gjykate, janë gjet dhe sekuestruar një sasi e madhe tabletash, dokumentacioni mjekësor, para dhe sende të tjera.

Personi është ndaluar në komisariat dhe pas zbardhjes dhe dokumentimit të rastit ndaj tij do të
bëhet kallëzimi përkatës. Flaka

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Qershor, 2023 12:55
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.