Si duken sot 14 modelet ikonike të viteve të ‘90

Desk
By Desk May 11, 2020 23:05

Si duken sot 14 modelet ikonike të viteve të ‘90

Në vitet ‘90, ato tronditën pistën, na buzëqeshën nga kopertinat e revistave dhe ishin pjesëmarrëse në shumë reklama e video muzikore.

Helena Christensen, Kate Moss, Stephanie Seymour dhe Elle Macpherson janë vetëm disa emra që u bënë legjendat e vërteta dhe ikonat e bukurisë që atëherë. Koha fluturon por supermodelet e viteve ‘90 duken ende të mrekullueshme sot, dhe fotografitë e tyre e dëshmojnë më shumë se çdo fjalë.

Bright Side ka ndarë disa fotografi të mbretëreshave të bukurisë që na frymëzuan tre dekada më parë.

Stephanie Seymour

Helena Christensen

Tyra Banks

Christy Turlington

Naomi Campbell

Linda Evangelista

Kate Moss

Cindy Crawford

Elle Macpherson

Heidi Klum

Claudia Schiffer

Eva Herzigová

Karen Mulder

Shalom Harlow

Desk
By Desk May 11, 2020 23:05