Skocia e fortë për Qipron

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Shtator, 2023 22:49

Skocia e fortë për Qipron

Skocia kthehet me tre pikë nga Larnaca.

Skocezët shënuan fitore me rezultat 3:0 në duel me Qipron.

Skocia ngadhënjeu me golat e futbollistëve McTominay (6′), Porteous (16′) e McGinn (30′).

Pas xhiros së pestë në Grupin A të kualifikueseve për Kampionatin Evropian, Skocia kryeson me 15 pikë, duke lënë pas Spanjën me 6 dhe Qipro është në fund me 0 pikë.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Shtator, 2023 22:49
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.