Sllaveski: Për partitë opozitare shqiptare ky është një shans historik për të ndihmuar në shpërbërjen e BDI-së

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 22:32

Sllaveski: Për partitë opozitare shqiptare ky është një shans historik për të ndihmuar në shpërbërjen e BDI-së

Trajko Sllaveski nga VMRO-DPMNE në emisionin 24 Analizë në Tv 24 tha se më së miri do të ishte që kryeministri Zaev të jepte dorëheqjen të nesërmen e shpalljes së saj, gjë që do t’i kursente qytetarët e Maqedonisë nga dramat politike, përcjell FLAKA.

“Të enjten do të konfirmohet pjesa më e madhe e letrës me të cilën partitë opozitare paraqitën nismën për mosbesimin e qeverisë. Me shumë mundësi, partitë opozitare shqiptare do ta konfirmojnë përfundimin e tyre se tani është shansi i tyre i vetëm historik për të ndihmuar në shpërbërjen e BDI-së dhe kjo është shpresa që ato të përparojnë si parti. Mund të ndodhë shumë shpejt për ta”, thotë Sllaveski. FLAKA

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 22:32
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.