Sondazhet, LSDM beson në fitoren e Pendarovskit

Desk
By Desk 13 Prill, 2019 14:21

Sondazhet, LSDM beson në fitoren e Pendarovskit

LSDM përmes një komunikate sot bën të ditur se të gjitha anketat parashikojnë fitoren e sigurt të Stevo Pendarovskit në zgjedhjet presidenciale dhe për një epërsi serioze që nga raundi i parë.

“Po shtohet përkrahja për Pendarovskin tek qytetarët. Ajo që është me rëndësi se përkrahja për të vjen nga qytetarët e të gjitha bashkësive etnike. Koncepti i tij dhe fushata pozitive për një të ardhme më të mirë është dalluar tashmë nga të gjithë qytetarët”, ka theksuar LSDM, duke shtuar se kundërkandidatja e VMRO-DPMNE, Siljanovska po mbron kriminelët dhe ish-kryeministrin Nikolla Gruevski dhe se është për një opsion që kthen pas”, thuhet në komunikatën e LSDM-së.

Desk
By Desk 13 Prill, 2019 14:21