Sondazhi i ri: BDI 6%, ASH 2%, Besa, PDSH e Alternativa nga 1% | TABELA

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 29 Shtator, 2022 14:55 Updated

Sondazhi i ri: BDI 6%, ASH 2%, Besa, PDSH e Alternativa nga 1% | TABELA

T&S

Në anketën e bërë publike të enjten nga IPSOS, BDI e Ali Ahmetit kryeson me 6% kundrejt Lëvizjes Besa, Aleancës për Shqiptarët, PDSH dhe Alternativa, transmeton Flaka

Me 2% radhitet e dyta partia që aktualisht drejtohet nga Arben Taravari, ASH, kurse me nga 1% renditen Lëvizja Besa e Bilall Kasamit, PDSH e Menduh Thaçit dhe Alternativa e Afrim Gashit.

Sondazhi nga IPSOS u realizua nga data 2 deri 21 shtator të këtij viti. Në anketë u përfshinë 1025 qytetarë të Maqedonisë së Veriut. Flaka

Sondazhi i fundit, BDI “shkel” të gjitha partitë e tjera bashkë

Një sondazh i IPSOS i publikuar sot nxjerrë në epëri BDI me një avantazh absulut kundrejt të gjitha partive të tjera, transmeton Flaka

BDI kryeson me 6 % kundrejt të gjitha partive të tjera; Lëvizja Besa, Aleanca për Shqiptarët, PDSH e Alternativa. 2% ka partia që aktualisht drejtohet nga Arben Taravari, ASH. Me nga 1% renditen Lëvizja Besa e Bilall Kasamit, PDSH e Menduh Thaçit dhe Alternativa e Afrim Gashit.

Sondazhi nga IPSOS u realizua nga data 2 deri 21 shtator të këtij viti.

U anketuan 1025 qytetarë të Maqedonisë së Veriut. Flaka

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 29 Shtator, 2022 14:55 Updated