Sonte do të shpalosë emrin e partisë së Skender Rexhepit

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Shtator, 2023 15:03

Sonte do të shpalosë emrin e partisë së Skender Rexhepit

Deputeti i pavarur Skender Rexhepi – Zejdi, sonte në orën 18:00 do të shpalosë emrin e partisë së tij të re. Me këtë rast ai organizon të ashtuquajturin Kongres popullor, ku përveç emrit do të shpalosë edhe Kuvendin qendror, transmeton Portalb.mk.

“Subjekti më i ri politik për synim do të ketë krijimin e konceptit të ri politik, të përkushtuar në ruajtjen e vlerave tona tradicionale familjare, si dhe afirmimin e vlerave bashkëkohore ekonomike, sociale, arsimore dhe kulturore”, thuhet në njoftim. Mundësinë për hapjen e një partie të re Rexhepi e paralajmëroi më 28 gusht, gjatë një interviste në SummerClick TV21.

„Ose duhet të largohem nga politika ose duhet të rrugëtoj politikisht disi”, deklaroi Rexhepi.

Ai tha se kjo vjen ngaqë udhëheqësia Alternativës nuk i dhanë mundësi ndryshimi në parti dhe se nuk e sheh veten si pjesë të asnjë subjekti tjetër aktiv në politikë.

Kjo do të jetë partia e tretë e re politike në kampin politik shqiptar pas partive të formuara nga Izet Mexhiti i dalë nga radhët e BDI-së dhe Arjanit Hoxhës, i dalë nga radhët e Lëvizjes Besa.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Shtator, 2023 15:03
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.