Sot do t’i jepet lamtumira e fundit gazetares dhe poetes Burbuqe Rushiti

Sot do t’i jepet lamtumira e fundit gazetares dhe poetes Burbuqe Rushiti

Sot do t’i jepet lamtumira e fundit gazetares dhe poetes së njohur Burbuqe Rushiti.

Varrimi i saj bëhet në orën 18:00 në varrezat e qytetit në Prishtinë.

Rushiti ka punuar disa vjet në ish-Radio Televizionin e Prishtinës, në redaksinë e kulturës, ndërsa më pas ka punuar si korrespondente e disa mediave në Turqi përfshirë edhe televizionin NTV.

Ajo ishte autore e disa përmbledhjeve me poezi, ndërsa është marrë edhe me përkthime në prozë dhe në poezi, si dhe me kritikë letrare.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 5 Gusht, 2019 08:43

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.