Sot në mbarë vendin do të jetë mot i ndryshueshëm

Sot në mbarë vendin do të jetë mot i ndryshueshëm

Moti sot në mbarë vendin do të jetë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell.

Pasdite në pjesën perëndimore të vendit do të jetë mot i ndryshueshëm, ndërsa në vendet më të larta malore do të ketë reshje të shiut. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verior.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej  16 deri 23 gradë celsius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 20 deri 31 gradë celsius.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 24 Qershor, 2019 09:01

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.