Southgate fton 25 futbollistët për ndeshjen me Shqipërinë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 4 Nëntor, 2021 21:21

Southgate fton 25 futbollistët për ndeshjen me Shqipërinë

Gareth Southgate ka “përpiluar” listën me 25 lojtarë për dy ndeshjet e ardhshme në kuadër të Kupës së Botës, Katar 2022.

Kombëtarja e “Tre Luanëve” fillimisht do të ndeshjet me “Kuqzinjtë” tanë më pas në transfertë me San Marinon.

Mes të ftuarve janë rikthyer mbrojtesi i Manchester United, Harry Maguire, Tret Alexander Arnold, Kalvin Phillps, Jude Bellingham dhe Marcus Rashford.

Lista e plotë:

Portierë: Sam Johnstone  (West Bromwich Albion), Jordan Pickford  (Everton), Aaron Ramsdale  (Arsenal)

Mbrojtës: Trent Alexander-Arnold  (Liverpool),  Ben Chilwell (Chelsea),  Conor Coady  (Wolverhampton Wanderers),  Reece James  (Chelsea), Harry Maguire  (Manchester United),  Tyrone Mings  (Aston Villa), Luke Shaw  (Manchester United), John Stones  (Manchester City),  Kyle Walker  (Manchester City)

Mesfushorët: Jude Bellingham  (Borussia Dortmund),  Jordan Henderson  (Liverpool), Mason Mount  (Chelsea), Kalvin Phillips  (Leeds United),  Declan Rice  (West Ham United), James Ward-Prowse  (Southampton)

Sulmues: Tammy Abraham  (AS Roma),  Jack Grealish  (Manchester City),  Phil Foden  (Manchester City),  Harry Kane  (Tottenham Hotspur), Marcus Rashford  (Manchester United),  Bukayo Saka  (Arsenal), Raheem Sterling  (Manchester City). 

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 4 Nëntor, 2021 21:21

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare