Speca të fërguar me djathë

Speca të fërguar me djathë

Nëse dëshironi t’i fërgoni mund t’i qitni më pak vaj dhe t’i fusni në furrë.

Përbërësit:

– 3 speca;
– 3 feta djathë;
– 2 thelpinj hudhre;
– 1 vezë,
– rigon;
– domate qershi.

Përgatitja:

Djathin thërrmojeni, shtoni hudhrën e grirë imët, vezët dhe rigonin dhe të gjitha bashkoni mirë.

Specave pritjani bishtat dhe pastroni nga farat.

Mbushni me përbërjen nga djathi dhe fërgoni shkurt nga të gjitha anët në vaj, të mbuluar.

Para përfundimit shtoni domatet qershi.

Ju bëftë mirë!

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 16 Shtator, 2019 22:39

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.