Speca të mbushur me kajmak

Speca të mbushur me kajmak

Një ushqim interesant dhe i shpejtë për nisur iftarin.

Përbërësit:

6 speca bufka

150 gr kajmak

150 gr djath deleje

2 vezë

kripë.

Udhëzimet:

Specat lajini, pastrojini nga farat dhe thajini.

Djathin, kajmakun dhe vezët bashkojini dhe shtojuni kripë sipas nevojës.

Me këtë masë mbushini specat.

Specat e mbushur kështu renditini në tavën adekuate dhe vendosini në furrën e parangrohur në 180 gradë për 15 minuta.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 14 Maj, 2019 22:55

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.