Stallone si një mafioz në serinë e tij të parë televizive në karrierës së tij

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 24 Nëntor, 2022 20:09

Stallone si një mafioz në serinë e tij të parë televizive në karrierës së tij

Paramount Plus filloi shfaqjen e serialit aksion për një mafioz nga Nju Jorku që del nga burgu pas 25 vitesh dhe shkon në Tulsa, Oklahoma, SHBA… Interesant është fakti se ky është roli i parë kryesor i Sylvester Stallone në një serial televiziv, pas 80 filmave në karrierën e tij.

Bëhet fjalë për ” Mbretin Tulsa “, kështu që sipas shumë njerëzve, “Sly” (75) me famë botërore po mban ende mirë dhe ende i jep me simpatik linjat përmes theksit të tij të njohur, duke na çuar në botën e mafies.

Ai vetë thotë se televizioni është shumë më i vështirë se të bësh filma, ndaj ky i fundit tashmë i duket si “pushime”.

Në IMDB, seriali ka një vlerësim mesatar prej 8.4 / 10, dhe në Rotten Tomatoes rekomandohet nga 86 për qind e shikuesve.  

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 24 Nëntor, 2022 20:09

01
Dhj
Sonte në “Rruga drejt”, në Alsat M, në studio me gazetarën Fatlume Dervishi, në pjesën...
01
Dhj
Të gjitha kontrollet kryhen pas raportimeve për bomba dhe përfundimisht konfirmohet konstatimi ynë fillestar –...
01
Dhj
Opozita nuk duhet të kushtëzoj ndryshimet kushtetuese në situate kur vendi ndodhet para sfidave të...