Sterling i lë të gjithë pa fjalë për shqiptarin

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 23 Nëntor, 2022 11:45

Sterling i lë të gjithë pa fjalë për shqiptarin

Armando Broja nuk po arrin që të krijojë impaktin që të gjithë presim te Chelsea dhe Shqipëria.

Ndoshta forma jo e mirë e londinezëve dhe fakti se nuk po shërbëhet nga shokët e ekipit, ndikon drejtpërdrejtë te statistikat e sulmuesit shqiptar. Kjo pasqyrohet më pas edhe te Shqipëria. Por çfarë aftësish ka ky futbollist?

Besojeni ose jo, por në Shqipëri ka shumë persona që dyshojnë për Brojën, ndërsa vetë Ranheim Sterling, një yll botëror, e quan Armandon si lojtarin më të shpejtë në botë. “Armando Brojën e shikoj gjithmonë si yllin e radhës. Kur jam me shokët që nuk e kanë parë ende, i them që është ylli i madh i radhës.

Nuk jam unë lojtari më i shpejt te Chelsea, është Broja, është lojtari më i shpejt në botë. Kisha dëgjuar shumë për Brojën më para, por nuk e kisha parë asnjëherë. Tani kjo është e vërteta për të”, tha Sterling.

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 23 Nëntor, 2022 11:45

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...