Suedia pëson humbje nga Gjeorgjia

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 11 Nëntor, 2021 22:06

Suedia pëson humbje nga Gjeorgjia

Suedia ka pësuar humbjen e dytë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror duke humbur me rezultat 2-0 nga Gjeorgjia në Batumi Stadium.

Pjesa e parë nuk prodhoi gola, ashtu që skuadrat që janë pjesë e Grupit B shkuan në pushim me rrjetat e paprekura.

Dy golat e fitores së gjeorgjianëve u realizuan nga i njëjti golashënues, Khvicha Kvaratskhelia (61’ dhe 78’).

Përkundër humbjes, Suedia mbetet lidere e grupit me 15 pikë, dy më shumë se Spanja që luan përballë Greqisë dhe mund t’ia marrë kreun, transmeton Telegraf.

Në anën tjetër, Gjeorgjia është ngritur në kuotën e shtatë pikëve dhe i ka zhvilluar të gjitha ndeshjet grupore.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 11 Nëntor, 2021 22:06

09
Dhj
Pas relativizimit të zërave se Aleanca për Shqiptarët do të bëhet pjesë e qeverisë si...
09
Dhj
Në Ditën Ndërkombëtare të Luftës Kundër Korrupsionit, AlternAtivA edhe një herë e riafirmon përcaktimin e...
09
Dhj
Arben Taravari, u.d. Kryetar i ASH-së Përshëndes deklaratat e forta dhe hapat vendimtare të ndërmarra...
09
Dhj
Në Ditën Ndërkombëtare të Luftës Kundër Korrupsionit – 9 Dhjetori, zëvendësja e kryetarit të Qeverisë...