Sulmohet kryeministri Albin Kurti

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 24 Nëntor, 2022 21:28

Sulmohet kryeministri Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është sulmuar ditën e sotme nga anëtarë të Partisë Social Demokrate.

Mediat vendase raportojnë se kryeministri është sulmuar me qershi, teksa gjatë një aksioni simbolik para ndërtesës së Qeverisë.

Kryetari i Partisë Dardan Molliqaj ka publikuar edhe momentin kur është kryer ky akt i cili u ndërmor pas firmosjes së marrëveshjes së Kosovës dhe Serbisë për targat.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 24 Nëntor, 2022 21:28

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...