Back to homepage

Etiketë "АМСМ"

АМСМ: Внимателно возете, можна појава на голомразица

АМСМ: Внимателно возете, можна појава на голомразица

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози на повисоките и претежно суви коловози на пониските места. Поради ниските утрински температури наместа е можна појава на голомразица, предупредува АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските

Read Full Article