Back to homepage

Etiketë "Бујар Османи"

Османи и Маричиќ во работна посета на Париз

Османи и Маричиќ во работна посета на Париз

 Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска ќе престојуваат во работна посета на Париз. Како што информира МНР, Османи и Маричиќ ќе остварат средби со државниот секретар за европски прашања во француското Министерството

Read Full Article
Османи: Бугарија има право на вето, но шест месеци е предолг период

Османи: Бугарија има право на вето, но шест месеци е предолг период

Тој посочува дека одлуките за проширување на ЕУ се носат со консензус меѓу членките, како и дека нашата позиција е принципиелна и многу земји од Унијата ја поддржуваат. – Шест месеци е предолг период во контекст во кој се наоѓа

Read Full Article