Back to homepage

Etiketë "Видеолотарија Касинос Австрија"

Видеолотарија исплати фантастични 54  милиони денари на среќните играчи за добивки во Април

Видеолотарија исплати фантастични 54 милиони денари на среќните играчи за добивки во Април

Април заврши, но на добивките од Видеолотарија Касинос Австрија им нема крај. Можеме само да го заокружиме четвртиот месец од годината со рекордни три СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕКПОТИ, единаесет МИЛИОНЕР ЏЕКПОТИ и вкупна доделена сума од 54 милиони денари! Секој месец

Read Full Article
Иџе освои извонредно второ место во Франција И по седум години покажав дека можам!

Иџе освои извонредно второ место во Франција И по седум години покажав дека можам!

Двократниот европски шампион во првенството за ридски патеки, Игор Стефановски Иџе, по пауза од седум години се врати на ова натпреварување и тоа со фантастичен успех, освојувајќи го второто место во својата категорија на патеката до врвот Сен Пјер, во

Read Full Article
Елмас: Ќе биде тежок натпревар, но јас верувам во моите соиграчи шансите се 50-50

Елмас: Ќе биде тежок натпревар, но јас верувам во моите соиграчи шансите се 50-50

Денес македонската спортска јавност дише заедно со нашата фудбалска репрезентација. Момците од зелениот терен вечерва ќе се обидат да ја совладаат Италија и да се доближат уште еден чекор поблиску до „незамисливото“ – пласман на Светско првенство. Видеолотарија Касинос Австрија

Read Full Article
Нови 6 милиони со милионер и мини џек пот ги радуваа играчите за една недела

Нови 6 милиони со милионер и мини џек пот ги радуваа играчите за една недела

Изминатата недела повторно радост за среќните играчи на видеолотариските терминали на Видеолотарија Касинос Австрија. МИЛИОНЕР И МИНИ ЏЕКПОТ добивките им овозможија на играчите да инкасираат приближно 6 милиони денари. Струмица, Гостивар и Скопје се радуваа на најновите три МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ

Read Full Article
“Играј без нервози и Мерцедес вози”. Киро, Оливер, Жарко и Јордан имат нови мобилни телефони

“Играј без нервози и Мерцедес вози”. Киро, Оливер, Жарко и Јордан имат нови мобилни телефони

Можеби наградната игра ИГРАЈ БЕЗ НЕРВОЗИ И МЕРЦЕДЕС ВОЗИ на Видеолотарија Касинос Австрија заврши, но одекот од радоста за освоените награди ќе трае уште некое време. Последното, петто коло од наградната игра беше среќно за Киро, Оливер, Јордан и Жарко,кои

Read Full Article