Kthehu në faqen kryesore

Etiketa "Вистиномер"

Вистиномер: Новите соеви на вирусот не се предизвикани од вакцините

Вистиномер: Новите соеви на вирусот не се предизвикани од вакцините

Сите научни докази говорат дека новите варијанти најмногу се шират помеѓу невакцинираните. Вирологот Фридеман Вебер од универзитетот „Јустус Либиг“ во Гисен е дециден дека невакцинираните лица се оние кои ја предизвикаат мутацијата на вирусот. Наспроти тврдењето во постот, научно е

Read Full Article

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare