Back to homepage

Etiketë "ВМРО-ДПМНЕ"

Oдењето на Ахмети кај Курти, Мицкоски  го нарече злосторство! 

Oдењето на Ахмети кај Курти, Мицкоски го нарече злосторство!  Updated

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, не може да  го „проголта„ одењето на Ахмети заедно со неколку министри во Приштина. Вели дека актуелната влада е на ДУИ и дека СДСМ не е никаков фактор. Според него, Ахмети со своите министри се

Read Full Article
СДСМ: Со постојани барања за избори, ВМРО-ДПМНЕ се обидува да ја дефокусираат јавноста…

СДСМ: Со постојани барања за избори, ВМРО-ДПМНЕ се обидува да ја дефокусираат јавноста…

ВМРО-ДПМНЕ како и обично не работи ништо за граѓаните, нивните градоначалници се тешко разочарување, па затоа постојано сме сведоци на едни исти барања и предлози, велат од СДСМ. „ Христијан Мицкоски знае дека граѓаните гледаат колку се неспособни неговите градоначалници,

Read Full Article
Мицкоски: Да се обединиме против корумпираните политичари и анти ДУИ – СДСМ фронт

Мицкоски: Да се обединиме против корумпираните политичари и анти ДУИ – СДСМ фронт

Денес на денешната обука на тема „Политички кампањи и целите на женските организации” организирана од Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ и фондацијата „Jarl Hjalmarson“ свое обраќање имаше и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р. Христијан Мицкоски. Мицкоски потсети дека ВМРО-ДПМНЕ поддржа

Read Full Article
Андоновски: Град Скопје е оставен во огромни долгови

Андоновски: Град Скопје е оставен во огромни долгови

Град Скопје е оставен во огромни долгови од расипничкото владеење на СДСМ. Петре Шилегов остава долг од 160 милиони евра по најразлични основи. Буџетот на градот е оставен на милост и немилост на добавувачите. Прва и најголема ставка се идни

Read Full Article
Стоилковски: Ковачевски никогаш не бил студент на Харвард

Стоилковски: Ковачевски никогаш не бил студент на Харвард

Кога го претставуваа како дечкото од Харвард, дипломец, молкум се смешкаше, ама гласен е кога ќе му ја побарате дипломата од Харвард. Ковачевски никогаш не бил студент на Харвард, туку посетил тридневен скап курс од каде што не се издава

Read Full Article