Kthehu në faqen kryesore

Etiketa "Дебар"

Приведен жител на село Ливада, го нарушил јавниот ред и мир во Дебар

Приведен жител на село Ливада, го нарушил јавниот ред и мир во Дебар

Против жител на струшкото село Ливада, дебарското одделение за внатрешни работи ќе поднесе соодветна пријава поради нарушување на јавниот ред и мир. -Вчера во ОВР- Дебар, приведен е С.А.(23) од струшкото село Ливада кој, претходно, на улицата „Братство Единство“ во

Read Full Article
Владата даде согласност за промена на имињата на улиците и други објекти во Дебар

Владата даде согласност за промена на имињата на улиците и други објекти во Дебар

Владата на седницата одржана на 14 месецов го разгледала барањето на Општина Дебар, со Предлог-списокот и дала согласност на списокот на имиња на улици, плоштади и други инфраструктурни објекти, објави на својот профил на Фејсбук дебарскиот градоначалник Хекуран Дука. „Владата

Read Full Article

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare