Back to homepage

Etiketë "Димитар Ковачевски"

Премиерот Ковачевски нема да ја користи премиерската вила на Водно

Премиерот Ковачевски нема да ја користи премиерската вила на Водно

Премиерот c се откажал од користењето на премиерската вила, а од владата ја потврдуваат информацијата, пренесува ТВ21. „Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, не ја користи премиерската вила. Со семејството е во истиот дом каде што живееше и до сега. Нема

Read Full Article
Ковачевски – Пич: Силна поддршка од Лондон за развојот на Македонија

Ковачевски – Пич: Силна поддршка од Лондон за развојот на Македонија

Претседателот на Владата на Македонија, Димитар Ковачевски, се сретна со сер Стјуарт Пич, специјален претставник на Обединетото Кралство за Западен Балкан. На средбата премиерот Ковачевски и специјалниот пратеник на премиерот Борис Џонсон, Стјуарт Пич, разговараа за натамошниот развој на силните

Read Full Article
Ковачевски: Одлуката за зголемување на пензиите меѓу првите одлуки на Владата

Ковачевски: Одлуката за зголемување на пензиите меѓу првите одлуки на Владата

Зголемување на пензиите ќе биде една од првите одлуки на новата влада, најави претседателот на СДСМ и мандатар за состав на новата влада, Димитар Ковачевски во своето експозе на денешната собраниска седница. „Одржувањето на животниот стандард и куповната моќ на

Read Full Article
Ковачевски: СДСМ ќе доживее транформација во начинот на работа и организацијата

Ковачевски: СДСМ ќе доживее транформација во начинот на работа и организацијата

Новиот лидер на Социјалдемократскиот сојуз, Димитар Ковачевски, во интервју за Слободен печат истакна дека и покрај различните ставови или несогласувања кои впрочем претставуваат суштина на демократијата, членството на СДСМ секогаш има една заедничка цел, а тоа е силна и обединета

Read Full Article
Ковачевски: Од утре мора да ги засукаме ракавите и да се фатиме за работа

Ковачевски: Од утре мора да ги засукаме ракавите и да се фатиме за работа Updated

Вечерва СДСМ е победник. Одржа уште една лекција од демократијата. Сега можеме да славиме за успешните избори, но од утре мора да ги засукаме ракавите и да се фатиме за работа. Наша е одговорноста за се што ќе се случува

Read Full Article