Back to homepage

Etiketë "Дмитриј Песков"

Песков: Москва е подготвена за преговори за предавање на Украина

Песков: Москва е подготвена за преговори за предавање на Украина

Москва е подготвена за преговори за предавање на Украина, изјави портпаролот на Путин, Дмитриј Песков. Според него, претседателот на Русија Владимир Путин е подготвен за преговори со украинскиот претседател Володимир Зеленски. Фокусирајќи се на „гаранциите за неутрален статус“ и „ветувањето

Read Full Article