Back to homepage

Etiketë "Дојран"

Полицијата влезе во Дојран по информациите за фалсификувани сертификати

Полицијата влезе во Дојран по информациите за фалсификувани сертификати

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција и СВР Струмица- ОВР Гевгелија во текот на вчерашниот ден по претходно добиена судска наредба од Основен суд Гевгелија, извршија претреси на три локации поради основано сомнение за сторено кривично дело, а во

Read Full Article