Back to homepage

Etiketë "ДУИ"

ДУИ: Апасиев ја откри проруската стратегија за заедничките протести со ВМРО

ДУИ: Апасиев ја откри проруската стратегија за заедничките протести со ВМРО Updated

Димитар Апасиев, како коалиционен партнер на Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ, но и на Алијанса и Беса во коалицијата „61“, денеска ја обелодени проруската стратегија за заедничките протести како опозиција, за спречување на членството на Северна Македонија во Европската Унија. Барајќи

Read Full Article
ДУИ: Протестите открија кој е за, а кој против ЕУ

ДУИ: Протестите открија кој е за, а кој против ЕУ Updated

Демократската унија за интеграција цени дека насилните протести деновиве се објективен одраз на тенденциите за дезориентација на земјата од европскиот пат, јасно демаскирање на регресивните сили кои не штедат средства да ја спречат земјата во остварувањето на сонот за европска

Read Full Article
Oдењето на Ахмети кај Курти, Мицкоски  го нарече злосторство! 

Oдењето на Ахмети кај Курти, Мицкоски го нарече злосторство!  Updated

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, не може да  го „проголта„ одењето на Ахмети заедно со неколку министри во Приштина. Вели дека актуелната влада е на ДУИ и дека СДСМ не е никаков фактор. Според него, Ахмети со своите министри се

Read Full Article
Мицкоски: Да се обединиме против корумпираните политичари и анти ДУИ – СДСМ фронт

Мицкоски: Да се обединиме против корумпираните политичари и анти ДУИ – СДСМ фронт

Денес на денешната обука на тема „Политички кампањи и целите на женските организации” организирана од Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ и фондацијата „Jarl Hjalmarson“ свое обраќање имаше и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р. Христијан Мицкоски. Мицкоски потсети дека ВМРО-ДПМНЕ поддржа

Read Full Article