Back to homepage

Etiketë "Зоран Заев"

Дојче веле: Заев ќе се повлече по обраќањето на Пендаровски во Собранието

Дојче веле: Заев ќе се повлече по обраќањето на Пендаровски во Собранието

Премиерот Заев ќе се повлече од функцијата по годишното обраќање на шефот на државата Стево Пендаровски во Собранието, изјавиле неофицијално за „Дојче Веле“ извори од владејачката коалиција. Не прецизираат дали тоа ќе биде истиот ден или ден потоа, но според

Read Full Article