Back to homepage

Etiketë "Идризово"

Починаа двајца затвоереници во Идризово

Починаа двајца затвоереници во Идризово

Вчера во 13:10 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа затвор Идризово било пријавено дека починал осуденикот Ш.Ф.(76) од Охрид, кој имал здравствени проблеми. Од екипа на Итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство, а по наредба

Read Full Article