Back to homepage

Etiketë "Кичево"

Кривични пријави за кичевчани, кои вршеле нелегален јавен превоз

Кривични пријави за кичевчани, кои вршеле нелегален јавен превоз

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против Ф.М.(41), Д.С.(47) од Кичево и правно лице со седиште во Кичево, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „вршење  јавен превоз без поседување лиценца”.   При контрола на патничко такси моторно возило „Рено

Read Full Article