Back to homepage

Etiketë "СДСМ"

СДСМ-Гостивар: Од септември историско највисоко зголемување на пензиите

СДСМ-Гостивар: Од септември историско највисоко зголемување на пензиите Updated

Новиот претседател на Општинската организација на СДСМ во Гостивар, Игор Велјаноски преку средба со пензионерите и прес конференција информираше за измените и дополнувањата на Законот за пензиско и инвалидско осигурување, кои се однесуваат на зголемување на пензиите, пренесува Флака Интегрална

Read Full Article
СДСМ: Со постојани барања за избори, ВМРО-ДПМНЕ се обидува да ја дефокусираат јавноста…

СДСМ: Со постојани барања за избори, ВМРО-ДПМНЕ се обидува да ја дефокусираат јавноста…

ВМРО-ДПМНЕ како и обично не работи ништо за граѓаните, нивните градоначалници се тешко разочарување, па затоа постојано сме сведоци на едни исти барања и предлози, велат од СДСМ. „ Христијан Мицкоски знае дека граѓаните гледаат колку се неспособни неговите градоначалници,

Read Full Article
Мицкоски: Да се обединиме против корумпираните политичари и анти ДУИ – СДСМ фронт

Мицкоски: Да се обединиме против корумпираните политичари и анти ДУИ – СДСМ фронт

Денес на денешната обука на тема „Политички кампањи и целите на женските организации” организирана од Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ и фондацијата „Jarl Hjalmarson“ свое обраќање имаше и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р. Христијан Мицкоски. Мицкоски потсети дека ВМРО-ДПМНЕ поддржа

Read Full Article
Што ќе донесат промените во СДСМ?

Што ќе донесат промените во СДСМ?

Најблиските владини и партиски соработници на доскорашниот партиски лидер Зоран Заев не се дел од новата структура на СДСМ која ја формираше новиот претседател Димитар Ковачевски. Досегашните потпретседатели Мила Царовска, Венко Филипче и Оливер Спасовски и претходно сами најави дека

Read Full Article
Андоновски: Град Скопје е оставен во огромни долгови

Андоновски: Град Скопје е оставен во огромни долгови

Град Скопје е оставен во огромни долгови од расипничкото владеење на СДСМ. Петре Шилегов остава долг од 160 милиони евра по најразлични основи. Буџетот на градот е оставен на милост и немилост на добавувачите. Прва и најголема ставка се идни

Read Full Article