Back to homepage

Etiketë "СЗО"

СЗО: Омикрон сојот се шири со исклучително голема брзина

СЗО: Омикрон сојот се шири со исклучително голема брзина

Омикрон сојот се шири со исклучително голема брзина, предупреди Светската здравствена организација. Генералниот директор на организацијата, Тедрос Гебрејесус, нагласи дека иако болеста е со полесни симптоми, бројот на заразени може да ги попречи здравствените системи, особено во помалку развиените земји.

Read Full Article