Back to homepage

Etiketë "Скопје"

Крадци во Скопје фатени на дело

Крадци во Скопје фатени на дело Updated

На подрачјето на Карпош од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје и полициски службеници од Полициската станица Карпош вчера во 15:15 часот биле лишени од слобода А.Л.(22) и малолетник од Скопје. Како што информираа денеска од

Read Full Article
Берлин ќе има пешачка зона колку цело урбано Скопје

Берлин ќе има пешачка зона колку цело урбано Скопје Updated

Во Берлин следниот месец треба да се донесе одлука дали ќе стане град без автомобили, со креирање на пешачка зона од 88 квадратни километри, колку што впрочем, изнесува површината на урбано Скопје. Во македонската метропола повеќе години не може да

Read Full Article