Back to homepage

Etiketë "Шар Планина"

Спасени двајца повредени планинари на Шар Планина

Спасени двајца повредени планинари на Шар Планина Updated

Дирекцијата за заштита и спасување вечерва објави дека успеале да спасат двајца планинари, откако околу 15 часот било пријавено дека се повредени некаде над с.Вешала, Кобилица на Шар Планина во близина на границата со Косово. -Успешно пронајдени и спасени се

Read Full Article
Стартува скијачката сезона на Шар Планина

Стартува скијачката сезона на Шар Планина

Денеска се отвора скијачката сезона во ски-центарот „Попова Шапка“. На паркингот над хотел Славија на Попова Шапка, ќе се одржи настанот „Шарска белина – шарска убавина“ , што го организираат Министерството за животна средина и просторно планирање и Министерството за

Read Full Article